Państwowa Szkoła Muzyczna

Rekrutacja nowych uczniów!

2019-03-03

Szanowni rodzice!

Po raz kolejny mają Państwo możliwość absolutnie za darmo sprawdzić, czy wasze dziecko posiada talent muzyczny. Nie przegapcie takiej szansy i przyjdźcie z waszymi pociechami w dniach 13-17 maja 2018 roku do naszej szkoły na badanie ich przydatności do kształcenia w szkole artystycznej. Wystarczy wypełnić wniosek oraz złożyć go w sekretariacie szkoły osobiście lub wysłać na adres psm_jaworzno@tlen.pl i zapisać się na termin badania. Wniosek można ściągnąć z naszej strony lub otrzymać go bezpośrednio w sekretariacie. Wnioski należy składać w terminie od 11 marca do 10 maja 2019 roku.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. G. Bacewicz w Jaworznie jest szkołą artystyczną realizującą program kształcenia muzycznego na poziomie podstawowym w cyklu sześcioletnim dla dzieci rozpoczynających naukę w wieku 7-10 lat i cyklu czteroletnim dla młodzieży rozpoczynającej naukę w wieku 8-16 lat.

Podstawą przyjęcia kandydata do szkoły jest złożenie wniosku oraz uzyskanie odpowiedniej ilości punktów podczas badania przydatności dziecka do kształcenia w szkole artystycznej. Badanie przydatności polega na sprawdzeniu u kandydata uzdolnień muzycznych, warunków psychofizycznych oraz predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie.

Uczniowie klasy pierwszej realizują obowiązkowe zajęcia edukacyjne przeważanie w ciągu dwóch dni w tygodniu. Wszystkie zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych, czyli po lekcjach w oświatowych szkołach podstawowych.

Nasza szkoła prowadzi naukę gry na następujących instrumentach: fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, oboju, flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce, puzonie, akordeonie i perkusji. Szkoła za wyjątkiem fortepianu i perkusji zapewnia każdemu uczniowi wypożyczenie danego instrumentu na cały okres nauki. Na określonym etapie edukacyjnym wszyscy uczniowie naszej szkoły mają możliwość gry w dwóch orkiestrach szkolnych ( smyczkowej i dętej ), zespołach kameralnych oraz śpiewania w szkolnym chórze. W dwóch ostatnich latach nauki każdy uczeń uczy się gry na fortepianie jako instrumencie dodatkowym.

Na zakończenie każdego roku nauki uczeń otrzymuje świadectwo dokumentujące ukończenie danej klasy w szkole muzycznej. Ukończenie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia uprawnia ucznia do kontynuowania dalszej nauki na poziomie średnim w szkołach muzycznych II stopnia.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkami „Historia szkoły”, „Rekrutacja” oraz „Osiągnięcia”.

W celu ułatwienia wyboru odpowiedniego instrumentu dla Państwa dziecka, prezentujemy fragmenty koncertu z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/2013, w wykonaniu naszych uczniów. Wystarczy kliknąć w "Film z koncertu!"

Wniosek do ściągnięcia!

Film z koncertu!

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie, ul. Inwalidów Wojennych 2a, 43-603 Jaworzno